Za wysokim poziomem nieodzyskanego długu w firmach najczęściej stoi nieuporządkowany proces windykacji należności

Polskie firmy mają problem z nieterminowymi płatnościami od kontrahentów. Pomimo złej sytuacji, która grozi wręcz bankructwem, polscy przedsiębiorcy najczęściej nie podejmują żadnych kroków w celu odzyskania długów od swoich dłużników.

Co można zrobić, aby zwiększyć skuteczność windykacji? 

Polskie firmy tracą wiele z powodu nieopłaconych w terminie faktur. Konsekwencje są bardzo poważne, a nawet grożą upadkiem. Pomimo tego, przedsiębiorcy wciąż boją windykacji i uważają, że to drogi, czasochłonny, a co najważniejsze – nieskuteczny proces. Nie jest to prawdą. Owe przekonania biorą się z braku fundamentalnej wiedzy u polskich przedsiębiorców na temat ściągania długów.
Windykacja na pewno nie jest przyjemna, ale jest wiele kroków, które można podjąć w celu zwiększenia jej skuteczności i zmniejszenia kosztów z nią związanych. Można na przykład zatrudnić osobą w firmie, której zadaniem będzie windykacja należności. Niestety małe i średnie przedsiębiorstwa nie mogą sobie na to pozwolić. Jednak i tutaj jest wyjście. Można na przykład wynająć firmę windykacyjną, która szybko i sprawnie rozwiąże problem.  

Czy proces windykacji należności w Twojej firmie jest zbyt uciążliwy? 

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na to pytanie, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Można wyróżnić dwa sposoby prowadzenia windykacji:

• Sądową, która polega na uzyskaniu sądowego wyroku lub nakazu zapłaty, będących podstawą do egzekucji komorniczej;

• Polubowną, która polega na monitorowaniu spłat dłużnika oraz informowania go o zadłużeniu, a w razie potrzeby, próbowaniu negocjowania i nawiązania przyjacielskiego dialogu.

Dzięki windykacji polubownej możesz znacznie obniżyć wskaźnik zadłużonych faktur bez dodatkowych inwestycji kadrowych oraz kosztów sądowych. 

Adres

SMAPPS Sp. z o.o.
​ul. Tytusa Chałubińskiego 9/2 02-004 Warszawa
Polska

Kontakt

Email: kontakt@premon.pl