Problemy z nieterminową płatnością zobowiązań w Polsce, – jakie są konsekwencje

Nieterminowe płatności, – jakie są jej konsekwencje? 

Większość polskich firm ma problemy z opóźnieniami w płatnościach za wystawione faktury. Według danych agencji informacyjnej Newseria Biznes, aż 71% małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce miała w 2016 roku problemy z terminowymi płatnościami od swoich kontrahentów. Z kolei z danych udostępnionych przez Krajowy Rejestr Długów i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych wynika, że średni czas oczekiwania na zapłatę wynosił 3 miesiące i 17 dni. Jak można zauważyć jest to poważny problem. Jakie są konsekwencje takich opóźnień?
Ucierpieć mogą nie tylko dłużnicy, ale również wierzyciele. O ile w przypadku tych pierwszych, mogą czekać ich tylko konsekwencje prawne, tak w przypadku wierzycieli to prawdziwe „być albo nie być”. Utrata płynności finansowej grozi zmniejszeniem wiarygodności w oczach innych kontrahentów, brakiem wypłat dla pracowników, a w konwekcji całkowitym bankructwem.
Niestety, pomimo tak poważnego zagrożenia, większość polskich firm nie podejmuje żadnych kroków, aby odzyskać długi, a tym samym płynności finansowej.  

Czy Twoi kontrahenci nieustannie spóźniają się z płatnościami? 

Polskie firmy mają problem z nieterminowymi płatnościami od kontrahentów. Mimo tego większość z nich nie zabezpiecza na taką ewentualność. Co zrobić, jeśli i Twoi klienci zalegają z płatnościami? Najlepszym sposobem jest sprawna i szybka windykacja polubowna

Adres

SMAPPS Sp. z o.o.
​ul. Tytusa Chałubińskiego 9/2 02-004 Warszawa
Polska

Kontakt

Email: kontakt@premon.pl